Category Archives: Листи Папи Франциска та ЄПИСКОПІВ

ЛИСТ СВЯТІШОГО ОТЦЯ ДО ВСІХ ВІРНИХ НА ТРАВЕНЬ 2020

ЛИСТ СВЯТІШОГО ОТЦЯ
ДО ВСІХ ВІРНИХ НА ТРАВЕНЬ 2020

Папа Франциск написав до вірних листа з нагоди місяця, присвяченого особливій молитві до Пресвятої Богородиці, заохочуючи до молитви на розарії та запропонувавши дві окремі молитви.

Дорогі брати й сестри, вже наближається місяць травень, під час якого Божий люд з особливою наполегливістю виражає свою любов і набожність до Діви Марії. Існує традиція протягом цього місяця молитися Розарій вдома, у сім’ї. Йдеться про вимір, отой домашній, який обмеження, пов’язані з пандемією, “примусили” наново оцінити також і з духовної точки зору.

Отож я подумав, що варто заохотити всіх наново відкривати красу молитви на розарії вдома протягом місяця травня. Це можна робити разом, або ж особисто; самі обирайте як, відповідно до обставин, цінуючи обидві можливості. Однак, у будь-якому випадку, існує секрет для того, щоб так чинити: простота; й не є важко знайти, також і в інтернеті, добрі схеми молитви, щоб їх дотримуватися.

Крім того, пропоную вам тексти двох молитов до Богородиці, які можете проказувати наприкінці Розарію, які я сам молитимусь протягом травня, духовно єднаючись з вами. Додаю їх до цього листа, аби вони були доступними для всіх.

Дорогі браття й сестри, спільне споглядання обличчя Христа разом із серцем Марії, нашої Матері, ще більше згуртує нас в одну духовну родину та допоможе здолати це випробування. Я молитимуся за вас, особливо, за тих, які найбільше страждають, а ви, будь ласка, моліться за мене. Дякую і від щирого серця вас благословлю.

Рим, базиліка Святого Йоана на Латерані,
25 квітня 2020 року
Свято святого євангеліста Марка

 

Молитва перша:
О Маріє, Ти завжди сяєш на нашій дорозі як знак спасіння і надії.

Ми довіряємось Тобі, Зцілення хворих. Прийнявши хрест, Ти з’єдналася зі стражданням Ісуса, зберігаючи свою віру непорушною.

Ти, спасіння Божого народу, знаєш наші потреби, і ми впевнені: Ти опікуєшся нами, тому, як у Кані Галілейській, зможеш повернути радість і свято після цього випробування.

Допоможи нам, Мати Божої Любові, підпорядкуватися волі Отця і вчинити все, що скаже Ісус, Який взяв на себе наші страждання і прийняв наші хвороби, щоби провести нас через хрест до радості воскресіння. Амінь.

Під Твій захист прибігаємо, Пресвята Богородице Діво. Благаннями нашими не погорди в потребах наших, але від усяких небезпек завжди нас визволи, Діво преславная і благословенная.

Молитва друга:
«Під Твій захист прибігаємо, Пресвята Богородице».

В теперішній трагічній ситуації, переповненій стражданнями та тривогою, що випробовують увесь світ, прибігаємо до Тебе, Мати Божа і Мати наша, шукаючи захисту під Твоїм покровом.

Діво Маріє, поглянь на нас Своїми милосердними очима під час цієї пандемії коронавірусу, утіш тих, які розгублені та оплакують своїх померлих, похованих, іноді, в такий спосіб, що ранить серце. Підтримай тих, які тривожаться за хворих, поряд з якими не мають можливості перебувати, щоби запобігти зараженню. Влий довіру в тих, які стурбовані непевним майбутнім і наслідками в економіці та працевлаштуванні.

Мати Божа і Мати наша, випроси для нас в Бога, Отця милосердя, аби це важке випробування завершилося, щоби повернувся горизонт надії та миру. Як у Кані, заступайся перед Божественним Сином, просячи втішити родини хворих і жертв та відкрити їхні серця на довіру.

Захисти лікарів і медперсонал, волонтерів, які протягом цього періоду надзвичайного стану перебувають на передовій та піддають ризикові своє життя, щоби спасати інші життя. Супроводжуй їхні героїчні зусилля, даруй їм сили, доброту та здоров’я.

Перебувай поруч з тими, які вдень і вночі допомагають хворим, і зі священиками, які з пастирською турботою та євангельською відданістю стараються допомагати та підтримувати всіх.

Пресвята Діво, просвіти людей науки, щоб знайшли правильні рішення для перемоги над цим вірусом.

Допоможи відповідальним за долю народів, аби діяли мудро, турботливо й великодушно, допомагаючи тим, кому не вистачає необхідного для прожиття, плануючи далекоглядні соціальні та економічні вирішення в дусі солідарності.

Пресвята Маріє, зворуши сумління, аби величезні суми грошей, використовувані для помноження та вдосконалення озброєнь, були, натомість, призначені на підтримку належних досліджень, аби запобігати схожим катастрофам у майбутньому.

Найулюбленіша Мати, причинися до зростання в світі відчуття приналежності до одного великого роду, в усвідомленні зв’язку, який всіх поєднує, щоби ми з братерським і солідарним духом поспішали на допомогу в багатьох формах бідності та ситуаціях злиднів. Заохоть до стійкості у вірі, витривалості в служінні, постійності в молитві.

О Маріє, Утішителько пригноблених, обійми всіх Своїх страждаючих дітей та випроси, аби Бог втрутився Своєю всемогутньою рукою, щоб визволити нас від цієї жахливої епідемії, щоби життя могло спокійно повернутися до свого нормального ритму.

Ввіряємося Тобі, Котра сяєш на нашій дорозі як знак спасіння та надії, о ласкава, о милосердна, о солодка Діво Маріє. Амінь.

ОН-ЛАЙН ЗУСТРІЧІ РОДИН З ЛЕТИЧЕВА

ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ ПАЛОМНИЦТВА-ЗУСТРІЧІ РОДИН З ЛЕТИЧЕВА

У травні, вже традиційно, відбувається Паломництво родин до Санктуарію Матері Божої Летичівської. Цього року зустріч відбудеться, але в іншому форматі. Про це пише у своєму зверненні Ординарій дієцезії єпископ Леон Дубравський.  

Дорогі брати і сестри, дорогі родини, подружжя, діти, бабусі і дідусі!

Згідно з попередніми планами, 2 травня мало б відбутися традиційне паломництво-зустріч родин Кам’янець-Подільської дієцезії у Санктуарії Матері Божої Летичівської. Цього року це неможливо пережити у звичайний спосіб.

Однак ми хочемо зробити для наших родин усе, що від нас залежить. Тому запрошуємо всі родини, особливо Кам’янець-Подільської дієцезії, єднатись у молитві і святкуванні у неділю 3 травня об 11:30.

На початку слухатимемо катехезу-конференцію єпископа Радослава Змітровича, а потім, приблизно о 12:15, відбудеться Євхаристія, яку очолить єпископ Леон Дубравський. Після Євхаристії, орієнтовно о 13:30, відбудеться пасхальний концерт, присвячений родинам, у виконанні семінаристів дієцезіальної місійної духовної семінарії Redemptoris Mater із Вінниці.

Усе це відбуватиметься у Санктуарії Матері Божої Летичівської. Зустріч транслюватиметься через Радіо Марія та на Credo.

Сердечно запрошуємо всі родини, а особливо Кам’янець-Подільської дієцезії, до участі за допомогою мас-медіа.

+єпископ Леон Дубравський