Category Archives: Молитовник
МОЛИТВА ПРО ПРИПИНЕННЯ
ЛІТАНІЯ ДО СЕРЦЯ ІСУСА
Серце Ісуса, списом пробите, помилуй нас (пор. Йо. 19,34) – співаємо щоденно у червневій літанії. Разом зі св. Павлом Апостолом зазирнімо до відкритого Серця Спасителя, щоб побачити там, чим є Широта, Довгота, Висота і Глибина, та пізнати любов Христа котра перевищує всіляке знання, щоб ми були наповнені цілою Божою Повнотою (пор. Еф. З, 18-19).
ШИРОТА:
«Все передав Мені Отець мій» (Мт. 11, 27).
Серце Ісуса, з котрого в повні все ми отримали… » Переглянути
Молитва “Отче наш” – Молитва Господня.
ОТЧЕ НАШ… – НАЙДОСКОНАЛІША З МОЛИТОВ
Раз якось Він молився в якомусь місці, і, як закінчив, сказав до Нього один із Його учнів: «Господи, навчи нас молитись, як і Йоан навчав своїх учнів». А Він до них промовив: Коли ви молитесь, кажіть: «Отче, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде царство Твоє!» (Лк. 11:1-2).
Таким чином святий апостол і євангеліст Лука розповідає, як Ісус Христос навчив Своїх учнів молитися Отче наш… Ця молитва є також в Євангелії від Матвія (Мт. 6:9-13).
Отче наш…, яку називають Молитвою Господньою, має свою досконалість від Автора, а Ним є не звичайна людина чи ангел, лише сам Ісус Христос, наш Господь.
Молитва Господня – найвеличніша зі всіх, тому що містить все те, про що ми повинні просити, – як те, що відноситься до Бога (три перші прохання), так і те, про що молимося у зв’язку з нами самими та нашими ближніми (чотири останні прохання). » Переглянути
Молитва на внебовзяття Діви Марії
Всемогутній, вічний Боже, Ти взяв до небесної слави душу й тіло Непорочної Діви Марії, Матері Твого Сина; вчини, просимо, щоб ми завжди дбали про духовні блага та заслужили на участь у Її славі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.
Koronka do św. Antoniego z Padwy
Koronka do świętego Antoniego składa się z 13 Ojcze nasz, 13 Zdrowaś Maryjo i 13 Chwała Ojcu. Przed każdym Ojcze nasz odmawia się krótką modlitwę na pamiątkę 13 przywilejów, czyli łask szczególnych, które święty Cudotwórca otrzymał od Pana Boga. Te przywileje opiewa hymn do świętego Antoniego „Si quaeris” („Jeśli pytasz o cuda”) ułożony przez serafickiego doktora świętego Bonawenturę.
Koronka ta także służyć może jako nabożeństwo trzynastodniowe w celu przygotowania się do uroczystości świętego Antoniego.
– Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
– Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu.
– Panie. Pospiesz ku ratunkowi memu.
Chwała Ojcu…
МОЛИТВИ ДО СВЯТОГО АНТОНІЯ
О Святий Антонію, найлагідніший зі Святих, Твоя любов до Бога і ласкавість до Його творінь вчинила Тебе гідним ще на землі посідати чудесні дари. Заохочений цією думкою, благаю Тебе, випроси для мене в Бога ласку (назвати її). О Св. Антонію, Твоє серце завжди було повним любові до людей, передай це моє прохання до вушка солодкого Дитятка Ісус, який часто перебував у Тебе на руках, і вдячність мого серця буде завжди для Тебе.
Амінь
Найсвятіше Серце Ісуса Христа
Свято Найсвятішого Серця Ісуса відзначається в першу п’ятницю після свята Тіла і Крові Христових.
Перші свідчення вшановування Серця Ісуса, як символу любові до людей, виявляються не раніше XI століття, зокрема, згадування про нього є в працях Ансельма Кентерберійського і Бернарда Клервоського. Шанування Серця Ісуса стало одним з аспектів уваги, що підсилювалася в Середні Віки, до Страстей Христових. У XIII–XIV століттях Пресвяте Серце згадується в черниць із містичним досвідом Гертруди Хельфтської і Мехтільди Магдебурзької. Наприкінці XVI століття традицію шанування Серця Ісуса прийняв Франциск Салезький, заснований ним орден візитанток згодом став центром культу Святого Серця.
Молитви до Діви Марії на Травневі молебні
Лоретанська літанія до Пресвятої Діви Марії
Киріє елейсон! або Господи, помилуй!
Христе елейсон! Христе, помилуй!
Киріє елейсон! Господи, помилуй!
Христе, почуй нас!
Христе, вислухай нас!
Отче Небесний, Боже, помилуй нас!
Травень – місяць Діви Марії
В Католицькій Церкві місяць травень посвячений Пресвятій Богородиці Діві Марії, а також в ці дня є традиція звершувати травневі богослужіння. «Чому Діві Марії посвячений саме цей місяць?» або «Де й коли виникла та древня традиція?» Для цього, звернемося до витоків цієї прекрасної традиції і, більше того, постараємося, щоб і вона ввійшла в наше релігійне життя.
Nabożeństwa majowe
Jak odmawiać nabożeństwa majowe:
1. Gromadzimy się codziennie wieczorem od 30 kwietnia począwszy, w celu odmówienia cząstki Różańca lub Litanii czy innych modlitw do Najświętszej Panny w Kościele, przed krzyżem lub kapliczką przydrożną. 2. Ofiarowujemy Najświętszej Pannie jakiś kwiat duchowy w każdym dniu maja (może to być np. postanowienie związane z pomocą bliźnim).
3. Odczytujemy rozważania o Maryi, nad którymi każdy powinien się w następnym dniu zastanowić.