Monthly Archives: Травень 2016

Пресвяте Тіло і Кров Христа

adoration1Це свято має свій початок у середньовіччі. Особливий культ Євхаристії у Західній Церкві є реакцією на єресі, котрі заперечували істинну присутність Христа у Пресвятій Євхаристії, а визнавали тільки духовну присутність.

» Переглянути

Проповідь на урочистість Пресвятої Трійці. о. Олександр Бурмістров

Trojca Swieta

 

На початку хочу сказати, що я коли сідав готувати сьогоднішню проповідь на Урочистість Пресвятої Трійці, то я зрозумів одну річ, що навчаючись 9 років в семінарії, я так насправді майже нічого не розумію в цій Урочистості. Звісно, я вірю в це і не можу якось піддавати це під сумнів, але однак не хочу також заперечувати того факту, що я дуже мало розумію, як це може бути один Бог в трьох Особах. Ви можете мені сказати, ну як це так, ну ви ж священик, ви ж на це вчилися, це ми можемо цього не розуміти, ну але ви. Знаєте, я коли на катехезах пояснюю людям про Таємницю Пресвятої Трійці, то майже всі завжди кивають головою, що вони все розуміють. І я тоді собі думаю, чого це вони розуміють, а я не можу зрозуміти. І тут два варіанти відповіді,

» Переглянути

УРОЧИСТІСТЬ ЗІШЕСТЯ СВЯТОГО ДУХА

5DFvq6ch9LMУрочистість Зішестя Святого Духа відзначається у 50 день після Пасхи. Вже у Старому Заповіті у цей день євреї святкували П’ятидесятницю як день подяки за жнива і як історичний спомин дару Закону на горі Синай.

Саме у день П’ятидесятниці, коли євреї згадували об’явлення Бога на Синаї, апостоли отримали Духа Воскреслого Христа у вигляді вогняних язиків, щою “прийнявши силу Святого Духа стати свідками Ісуса в Єрусалимі, у всій Юдеї та Самарії й аж до краю землі” (Ді 1,8). Цей день став днем народження та об’явлення світу християнської Церкви.

Від перших віків християнства урочистість П’ятидесятниці святкувалася як продовження свята Пасхи. П’ятидесятниця, як і Пасха, має свою вігілію.

Урочистість Зішестя Святого Духа завершує пасхальний період, в який Церква протягом 50-ти днів відзначає один Великий День – Пасху. 

Дія Святого Духа (автор невідомий – з перших століть християнства)

sxAzNnVIjqcБагатьма і різними шляхами веде Святий Дух тих, які удостоїлися стати Божими дітьми, тих, які відродилися в Святому Дусі; тих, які запросили Христа до себе, який їх освітлює і дає їм нове життя. Їх невидимим способом супроводжує благодать, а в душах їхніх царює великий мир.

Іноді вони неначе занурені в скорботу і плач по людському роду; заступаючись за всіх, вони заливаються сльозами від палаючої любові, яку мають до людства. 

Іноді навпаки – Святий Дух розпалює їх такою радістю і любов’ю, що якби це було можливо, вони носили б у своїх серцях всіх, не поділяючи на добрих і поганих.

» Переглянути

Молитви до Діви Марії на Травневі молебні

ikona

Лоретанська літанія до Пресвятої Діви Марії

Киріє елейсон!           або             Господи, помилуй!

Христе елейсон!                           Христе, помилуй!

Киріє елейсон!                             Господи, помилуй!

Христе, почуй нас!

Христе, вислухай нас!

Отче Небесний, Боже, помилуй нас!

» Переглянути

Травень – місяць Діви Марії

media-30535-6В Католицькій Церкві місяць травень посвячений Пресвятій Богородиці Діві Марії, а також в ці дня є традиція звершувати травневі богослужіння. «Чому Діві Марії посвячений саме цей місяць?» або «Де й коли виникла та древня традиція?» Для цього, звернемося до витоків цієї прекрасної традиції і, більше того, постараємося, щоб і вона ввійшла в наше релігійне життя.

» Переглянути

Nabożeństwa majowe

baner_kapliczkaJak odmawiać nabożeństwa majowe:

1. Gromadzimy się codziennie wieczorem  od 30 kwietnia począwszy, w celu odmówienia  cząstki Różańca lub Litanii czy innych modlitw  do Najświętszej Panny w Kościele, przed  krzyżem lub kapliczką przydrożną. 2. Ofiarowujemy Najświętszej Pannie jakiś kwiat  duchowy w każdym dniu maja (może to być np.  postanowienie związane z pomocą bliźnim).

3. Odczytujemy rozważania o Maryi, nad którymi  każdy powinien się w następnym dniu  zastanowić.

» Переглянути

Ви – свідки того

Voznesinnia Вознесіння Господнє

Здавалося б, що ця подія, яка сталася дві тисячі років тому назад, повинна була би бути сумною для Ісусових учнів, адже Возноситься той, кого вони так сильно любили. Але співаючи сьогоднішній псалом, ми помічаємо, що там зовсім ні про який сум не сказано, лише про одну радість. Господь серед радості Возноситься на небо, «Усі народи, заплещіте в долоні; радісним голосом ликуйте для Господа! Вознісся Бог під оклики веселі, Господь – під голос сурми. Співайте Господеві псалми, співайте; співайте нашому цареві, співайте! Бо цар усієї землі – Бог, співайте якнайкраще». Коротше кажучи, одна лише радість. Здавалося б відходить їхній учитель, і вони мали би сумувати, а вони радіють. А може вони не любили його, тому і раділи, що Він вже йде? Думаю любі, що не через це.

» Переглянути