Розклад Ігнатіанських Реколекцій на 2016 рік

retreat2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чим є ігнатіанські реколекції і як до них приготуватися?

Реколекції – це духовне оновлення. Ігнатіанські реколекції закритого типу – це одна з форм духовного навчання, втаємничення у молитву. Вони відбуваються таким чином: люди протягом тижня живуть у реколекційному домі. Реколекціоніст (духовний керівник) дає “духовні вправи” реколектантам (духовним учням – тим, хто приїхав робити реколекції). Два рази на день він дає тему для розважання (медитації). На основі кожної теми реколектанти повинні виконати дві медитації по одній годині, отже – чотири одногодинні медитації кожного дня. Один раз на день реколекціоніст подає пояснення самого методу медитації. Також кожний реколектант щоденно зустрічається з реколекціоністом на приватну духовну розмову, що триває 20 хвилин.

orange12Хто може брати участь у таких реколекціях? Християни, тобто ті, хто вірять у Бога і фундаментом їхньої віри є Святе Письмо. Приналежність до якоїсь конкретної церкви не має значення. Це можуть бути католики, православні, протестанти.

Ігнатіанські реколекції – це не катехизація, не навчання правд віри, і не духовні повчання у загальному розумінні. Вони адресовані не початківцям, не тим, хто навернувся на християнство і хоче чогось навчитися. Вони адресовані тим християнам, які живуть своєю вірою, але мають труднощі в її практикуванні, труднощі у молитовному і сакраментальному житті. Отже, ті християни, яким недільного богослужіння вистарчає для їхнього духовного життя, або ті, які ходять до церкви тільки святити паски, на таких реколекціях будуть марнувати час.

ЯК ПРИГОТУВАТИСЯ ДО ДУХОВНИХ ВПРАВ?

Св. Ігнатій у вступних увагах до Вправ подає таку вказівку:

orange12”Тому, хто беpе участь у виконанні впpав, дуже допоможе, якщо він увійде в них з великою відвагою і великодушністю (щедрістю) щодо свого Твоpця і Господа, жертвуючи Йому всю свою волю й свободу – щоб Божий Маєстат послуговувався, згідно зі своєю найсвятішою волею, як його особою, так і всім тим, чим він володіє”.

І тому в часі приготування до реколекцій заохочуємо продовжувати час щоденної молитви і просити про великодушність і щедрість щодо свого Господа.

 

Деталі на сайті:

http://jesuits.org.ua/?p=1738

 

 

 

Залишити відповідь