Паломництво мощей блаженної Марти Вєцкої у Кам’янець-Подільській дієцезії

Марта-Вєцка-700x450У Кам’янець-Подільській дієцезії 21 лютого розпочинається перегринація мощей блаженної Марти Вєцкої.

Першими реліквії блаженної зустрінуть вірні у Летичеві. Перегринація триватиме до 30 травня, літургійного спомину блаженної Марти, й урочисто завершиться також у санктуарії Летичівської Богородиці.

Протягом цих місяців мощі блаженної відвідуватимуть парафії Хмельницької та Вінницької областей.

Вєцка (1)

Організатори прощі – Вікентійська Родина (об’єднання згромаджень та організацій мирян та богопосвячених осіб, спільною місією яких є євангельське служіння вбогим за прикладом св. Вікентія де Поля).

Всеукраїнська перегренація реліквій розпочалася ще у травні 2015 року. Мощі вже побували у Львівській архидієцезії, Харківсько-Запорізькій, Києво-Житомирській та Одесько-Сімферопольській дієцезіях.

Паломництво проходить під гаслом «Відвага милосердя».

Як розповів CREDO координатор паломництва о. Сергій Павліш, мощі вже побували і в зоні АТО, і в Кармелі, й у військовому госпіталі; перед реліквіями блаженної молилися і католики, і українські військові, незалежно від конфесії.

Загалом від початку культу блаженної Марти Вєцкої зафіксовано понад 300 зцілень.

Вєцка

Мета акції, повідомляють організатори, вшанування мощей, прохання про заступництво блаженної Марти в особистих потребах, спільна молитва про мир в Україні,  заохочення вірних до діл милосердя в своїх середовищах.

Всеукраїнське паломництво мощей блаженної Марти триватиме до 2017 року.

Довідка

Марта Вєцка народилася 12 січня 1874 р. в с. Новий Вєц на півночі Польщі у глибоко релігійній родині. У 16 років поїхала в м. Хелм до Сестер Милосердя, щоб вступити у орден, але отримала відмову у зв’язку із занадто молодим віком. У 1892 році, коли Марті виповнилося 18 років, її було прийнято до постуляту Сестер Милосердя у Кракові, а вже наступного року вона працювала у Громадському шпиталі у Львові, через півтора року – у шпиталі в Підгайцях. Була відома своєю терпеливістю і безмірною добротою. З 1899 року жила у спільноті сестер у Бохні, потім – від 1902 р. у м.Снятині, де також працювала у шпиталі. Марта Вєцка не тільки несла хворим полегшення у стражданнях тіла, а й дбала про здоров’я душі своїх пацієнтів: вчила їх катехизму, молилася разом з ними, готувала до прийняття таїнств. Вона мала незвичайний дар примирення душ із Богом – у її відділенні ніхто не вмирав без сповіді, і навіть євреї просили про Хрещення. Так само, як усе життя сестри Марти рясніло вчинками любові, так і її смерть була актом любові: сестра добровільно замість іншого працівника, молодого батька родини, дезінфікувала приміщення хворої на тиф і захворіла.

Відійшла до Господа 30 травня 1904 року у м. Снятині, де її гріб відразу став місцем постійного паломництва і молитви. А також місцем, де люди дякували Богу за бл. Марту, за всі зцілення і прохання, які за її посередництвом були вже здійснені і надалі звершуються.

Джерело: CREDO

Більше інформації за посиланням:

http://www.credo-ua.org/2016/02/152312

Залишити відповідь