Rasszczupkin A. Kamieniec Podolski. Antemurale Christianorum

Polska-kniga-Ras

Rasszczupkin A. Kamieniec Podolski. Antemurale Christianorum. [Текст] / О.І. Расщупкін; [ред. С.Трубчанінов; худож. А Затварницька, О. Комарова, Г. Якубовський, Н. Бакаренкова, О.Веклій; обклад. О.Комарова; перекл. на польску Т.Іван, М. Расщупкіна, І.Ремішевська; фот.: О.Макарова, О. Расщупкін, О. Комарова, С. Трубчанінов, А. Затварницька]. – Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009. – 144 с. + іл. – Польськ. – 500 прим. – ISBN 978-966-2187-10-6.

Прекрасне видання на польскій мові відомого кам’янецького краєзнавця пана Олександра Івановича Расщупкіна. Ця книга суттєво доповню україномовне видання “Кам’янець на Поділлі” у співавторстві з істориком-поділлєзнавцем Трубчаніновим С.В.

Олександр Іванович вже не один десяток років досліджує історію нашого міста. Чому у книги така назва – “Кам’янець-Подільський. Твердиння християнства”? Тому що головний акцент автор робить саме на дослідженні релігійного життя міста як із Середніх віків, так і по наш час. Ще здавна Кам’янець називали “ містом трьох націй”, оскільки в ньому мешкали українці (русини), поляки та вірмени. В історичних нарисах розповідається про історію кожної громади: про її самоврядування і судочинства, а також, безперечно, про сповідування певної релігії (всі жителі різних  громад взагалом були християнами).

Автор гарно розповідає про історію Кам’янецької дієцезії, яка бере свій початок з 1385 року, столицею якої стала катедра – собор святих апостолів Петра і Павла (ця споруда якраз зображена на обкладинці). З великою любов’ю написані сторінки про цей костьол, адже Олександр Іванович працював при ньому, допомагав матеріально і досліджував його багато років.

Книга користується великою популярністю у польських туристів, які, на відміну від нас, більше поважають і люблять свою історію та релігію.  Але, думаю, що вона буде корисною для читання тим, хто хоче ближче ознайомитись з історією нашого міста і хто знає польську мову.

Видання вражає кількістю кольорових вкладок з ілюстраціями та світлинами (80) , не менше корисного та цікавого ілюстративу міститься у текстовій частині книги (70). Безперечно, це ж незмінна родзинка видавницта “Оіюм” та заслуга Олександра Івановича Расщупкіна, які серйозно підійшли до видання цієї книги.

 

Ольга Комарова

Джерело: www.kphistory.com.ua

Залишити відповідь