Гра – квест для дітей та молоді “У кожного своє покликання до святості”

MyCollagesМабуть у кожного колись було передчуття чогось страшного перед початком навчального року, адже в першу чергу потрібно пригадати увесь матеріал над яким займалися в попередньому навчальному році. Проте у християн, в тому числі у католиків, навчальний рік це не лише навчання в школі, а також вивчення християнської етики в недільній школі. При нашій парафії (Кафедральний римо-католицький костел святих Апостолів Петра та Павла Кам’янець-Подільської дієцезії у м. Кам’янець-Подільський) християнську етику, тобто катехезу, в недільній школі викладають сестри зі згромадження Сестер Уршулянок Серця Ісуса Конаючого.

І ось цього року об’єднавшись в одну велику позитивно-активну команду, ми, а саме о. Роман зі згромадження отців Христусовців (пробощ Кафедрального римо-католицького костелу), с. Наталія зі згромадження Сестер Уршулянок, відповідальні особи за Рух Чистих Сердець с. Людмила (спільнота Легіону Марії), п. Наталія (тобто я), батьки, які входять у різні парафіяльні спільноти (Легіон Марії, Коло святого Розарію, Домашня Церква …) та наша, завжди готова до служіння, парафіяльна молодь, перед початком навчального катехічного року приготували для дітей гру-квест під гаслом «У кожного своє покликання до святості». Головним завданням цьогорічного квесту було пригадати дітям, що кожен зі святих мав своє покликання до служіння, що служіння буває різне, але однаково плідне та корисне, як для парафії так і для оточуючих. Проходячи квестову дорогу діти зустрічалися з св. Йоаном Павлом ІІ, який розповів їм про свій життєвий шлях від простої людини до Папи та про важливість слів «Не беріться за зброю, а перемагайте зло словом та молитвою» та склали із літер улюблений вислів св.. Йоана Павла ІІ латинською та українською мовами «Totus tuus» (Весь твій). З св. Цецилією поговорили про музику та про важливість християнських пісень у сучасному світі, адже з музикою завжди цікавіше, головне правильно підібрати ритм та слова пісні свого життя. Зі святим Йоаном Боско розмовляли про служіння ближньому своєму, про те як сильно Ісус любить маленьких дітей, а також пограли у гру «одягни своїх друзів». При зустрічі з блаженою Кароліною Кузькою діти довідались, що і прості світські люди, можуть виконувати гарні та дуже необхідні служіння при парафіях, цим самим допомагати священникам та сестрам. Розповідь же св. Станіслава Костки стала цікавою та гарним прикладом для служіння нашим хлопчакам, адже Станіслав Костка є покровителем міністрантів. На зустрічі з св. Уршулею Ледуховською. діти пригадали про її життєвий шлях як сестри-монахині, яка усе своє життя присвятила саме навчанню та служінню дітям з бідних сімей, дітям-сиротам, дітям, які потребують уваги та любові. І ось нарешті фініш, це зустріч з Марією. Порозмовлявши з Марією діти, з’єднавши свої паперові перлинки, які отримували біля кожного святого, змайстрували власноруч чудовий розарій для Неї, який одразу віднесли до Храму та поклали біля ніг статуї Марії, щоб він показував усім довкола Меджугорське послання від Марії – «Святий розарій то наш меч», чим власне і закликаємо кожного до молитви Розарію в жовтні місяці.

Звісно, що кожне свято має свій неповторний фуршет. І на нашому святі був «пікніків» фуршет зі смачними ковбасками, обсмаженими на вогнищі.

І на кінець цієї розповіді хочеться усім пригадати: «Святими не народжуються, святими стають.»

Працюймо для Бога, не відрікаючись від своїх покликань…

Залишити відповідь