ДЕНЬ ЗАХИСТУ ЖИТТЯ

images

              Дорогі священики, монахи та монахині,

                  любі брати та сестри у Христі!

Переживаючи Рік святості подружжя та сім’ї, запрошую Вас взяти участь у Дні Захисту Життя в Кам’янці-Подільському 23-24 березня 2019 року, який буде поєднаний з ушануванням реліквій Св. Домініка Савіо.

Св. Домінік Савіо народився 2 квітня 1842 року в італійському селі Ріва ді Кієрі у християнській родині, і цього ж дня був охрещений. Батьки Домініка вже від раннього дитинства старалися скерувати його на дорогу святості. Завдяки прикладові батьків та старанному вихованню, 4-річний Домінік умів молитися ранішні та вечірні молитви. Трохи згодом щодня приходив на Службу Божу і допомагав священику, будучи міністрантом. Малий Домінік мав велике прагнення прийняти Святе Причастя, тому настоятель дозволив йому прийняти Перше Святе Причастя у віці 7 років. Про особливу зрілість Домініка свідчать його постанови, зроблені в день Першого Святого Причастя: сповідатися якнайчастіше і приймати Святе Причастя; святкувати святі дні; за найкращих друзів мати Ісуса та Марію; радше померти, ніж згрішити.

У школі Домінік був пильний, охочий до навчання, ввічливий до всіх. Велич серця хлопця яскраво проявилася у випадку, коли однокласники накидали каміння та снігу до печі, котра огрівала клас, бажаючи зірвати уроки, а звинуватили в цьому його. Він мовчки прийняв несправедливе покарання від вчителя. А коли виявилися справжні винуватці і вчитель запитав Домініка, чому він мовчав, той відповів: “Справжній винуватець провинився багато разів і його могли вигнати зі школи, а я надіявся на прощення і пам’ятав про Божественного Вчителя, котрий теж був несправедливо обвинувачений, але не протестував”.

Коли Домініку Савіо було 12 років, батько привів його до відомого вихователя молоді, Св. Йоана Боско, щоб той прийняв його до свого ораторію. Там хлопець ревно старався виконувати поради свого наставника щодо того, як стати святим: бути радісним, виконувати свої обов’язки, робити добрі вчинки. Домінік все виконував, був великою допомогою самому Иоану Боско у вихованні підопічних, часто захищав їх від неморальної поведінки, допомагав друзям навчатися катехизму.

Після того, як Папа Пій IX проголосив догму про Непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці 8 грудня 1854 року, Домінік посвятився Непорочній Діві і почав швидко прямувати до святості. В 1856 р. заснував з друзями “Товариство Непорочної Діви Марії””, члени якого зобов’язувалися любити Ісуса, Марію та допомагати друзям ставати кращими.

Господь завжди вислуховував молитви малого святого. Одного разу Домінік відвідав свою хвору вагітну маму, котра була у важкому стані. Увійшовши до кімнати, де лежала мама, обняв її і заклав на шию мамі святий скапулярій Божої Матері. Тієї ж миті мати була зцілена. На згадку про цю подію сьогодні багато вагітних жінок носять скапулярій Святого Домініка і моляться за його заступництвом про щасливе народження дитини.

Св. Домінік помер 9 березня 1857 року. Перед смертю з великою любов’ю прийняв Ісуса у Святому Причасті і декілька разів повторив: “кусе, Маріє, Ви завжди будете Приятелями моєї душі, кажу і повторюю тисячу разів: краще вмерти, аніж згрішити”. Потім спокійно сказав: “В товаристві Ісуса не маю чого боятися”.

В 1954 р., в 100-річчя проголошення догми про Непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці, Папа Пій XII зарахував Домініка до лику святих.

Св. Домінік є покровителем міністрантів, вагітних матерів, а також подружжів, які моляться, щоб могти мати дітей.

Сердечно запрошую Вас, Дорогі Брати і Сестри, взяти участь у Дні Захисту Життя, щоб вшанувати реліквії Св. Домініка та молитися за його заступництвом про пошану до життя

 

Залишити відповідь