Любов Розіп’ятого

images

Прохання Св. Мати Уршулі Ледуховської

„Мене ж не доведи, Боже, чимсь хвалитися, як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, яким для мене світ розп’ятий, а я – світові”.( Гал. 6, 14 )

Мої найдорожчі Діти, для чернечої душі, богослужіння до Розіп’ятого Ісуса повинно бути центром всього її внутрішнього життя, центром життя її душі. Пам’ятайте, що на святому пні святого Хреста виросли різні, найдорожчі людському серцю, богослужіння. Розіп’ятий Ісус своєю мукою і смертю випросив нам цю найбільшу з усіх благодатей – благодать Пресвятих Дарів. Адже Служба Божа – це безкровне відновлення кривавої жертви на хресті. Він на хресті дав пробити собі Серце, щоб Воно стало для нас прибіжищем і обороною, і раєм душі, щоб Воно завжди було для нас джерелом благодатей і любові. З висоти хреста Ісус дав нам Марію за Матір, дав нас Марії за дітей. З висоти хреста на святих спливали благодаті, які чинили їх святими, які дали нам в них могутніх посередників і чудових представників чесноти і святості.

Все, що добре, піднесене, святе в сфері надприродного життя, прийшло на світ з хреста, бо це все Своєю мукою і смертю на хресті випросив нам Христос. Тому, як квітка до сонця, так чернечі душі повинні звертати свій погляд до хреста. В хресті спасіння, в хресті наша надія, в хресті любов і щастя, і все наше, бо на хресті Ісус своєю Пресвятою Кров’ю відкупив нас, відчинив для нас двері неба, своєю мукою запевнив нам вічну радість.

Яку любов, яку вдячність належить віддавати нашому Спасителеві! Світ мало думає про цю любов і вдячність, бо це вимагає любові за любов, жертви за жертву, бо хрест, ніби, кличе нас, щоб ми прямували до того, щоб потішати Конаюче Серце Ісуса, щоб з Ним нести хрест, бо смуток і сльози хреста не можуть йти в парі з пустою радістю світу! І тому, горстка душ, чернечих душ бере на себе обов’язок в особливий спосіб любити Розіп’ятого Ісуса, потішати Його своєю любов’ю, залишатися біля Його ніг як Магдалена, цілуючи Його пресвяті Рани з найбільшою ніжністю. І святими шлюбами прибивають себе до хреста, і зобов’язуються йти за Розп’ятим Ісусом – убогі за убогим Ісусом, спрацьовані за спрацьованим, несучі хрест за несучим хрест, різіп’яті за Розіп’ятим Христом.

І тому для чернечої душі хрест є всім щастям, всією любов’ю, хрест – це все. Покинула світ і все, що світ може дати, а взамін отримала хрест, а в ньому має все, чого душа може забажати:

Ти серцю заміниш батьківщину, маєтки,

Небеса покажеш близько,

А любов і волю, минулого пам’ятки,

І майбутнє – це все на хресті.

Отож, завжди горніться до хреста, у хресті шукайте щастя, заспокоєння і розради в терпінні, світла в темряві, поради в сумнівах, жалю в падіннях, спокою в життєвих бурях, довіри в знеохоченні, радості в смерті!

Діти мої, кохайте Розіп’ятого Ісуса, кохайте з усього серця, туліться до Його ніг, залишайтеся думкою і серцем біля Нього. Часто відправляйте роздуми про Страждання Господа, вчіться від розіп’ятого Ісуса, як бути покірними і послушними, і умертвленими, як посвячуватися для інших, як працювати для Божої слави, для спасіння світу. Найкращий спосіб потішення Ісуса на хресті, прояв любові до Нього – це наслідування Божих чеснот.

Чим більше будете старатися наслідувати Розіп’ятого Ісуса, тим будете ближче хреста, тим більше Розіп’ятий буде для Вас всім на землі. Також, під час Служби Божої розважайте страждання Ісуса. Охоче відправляйте Хресну Дорогу, часто, з найбільшою любов’ю цілуйте хрест, і швидко навчитеся, що найбільше щастя знаходиться в хресті – щастя неба серед терпінь цієї землі.

У храмі Санта Марія делі Анжелі (Святої Марії Ангелів) у Римі я знайшла слова, які, в моєму подальшому житті, часто були для мене утіхою і світлом, і розрадою, і які залишаю Вам:

Ai piedi di Gesù „Біля ніг Ісуса

Sono rose le spine Тернини є трояндами,

E dolce di soffrire Терпіння – насолодою,

E gioia di morire!” Смерть – радістю!”

Напишіть відгук