Користування Картами Таро – великий гріх.
КАРТИ ТАРО можна побачити, що не в одному магазинів пропонується вражаюча “література” – карти Таро. Найчастіше розташовують її на видному місці прилавків, інколи при самій касі, щоб полегшити клієнтам зауважити та купити цю нову “книжку”. Працівники книгарень твердять, що кожне наступне видання карт Таро “продається як теплі булочки”. Це добрий бізнес для видавців, оптовиків, продавців. Одним словом – бестселер.
Ізотеричні центри поруч із літературою, яка представляє філософії Сходу, йогу, новий містицизм і Нью-ейдж; поруч з дисками з релаксаційною і медитаційною музикою та ефірними оліями, запашними свічками і ….. , звичайно також пропонують…”Таро – карти для ворожіння”. До колоди карт переважно додається “інструкція обслуговування”, для того щоб “клієнтів” не відлякували своєю таємничістю дивні фігури, символи, башти, що переламуються, палаючі кущі та магічні знаки. Для більш зацікавлених організовуються навіть спеціальні семінари, наприклад, на тему “Астрологічне сузір’я Таро” – для ознайомлення з методом розробки Гороскопу Народження а також гороскопу на даний рік, з використанням карт Таро. Карти можуть “багато сказати”: що зустріне людину через рік, два як закінчиться дана справа, що відбудеться у світі, вкажуть також персональне Щасливе Число, яке відповідає одному з архетипних Сузірь. Багато хто цікавиться такими знаннями…
Сучасні засоби масової інформації широко зацікавлені картами Таро. Свідчать про це не тільки численні реклами, які приносять великі прибутки, отже є “добрим бізнесом”, а також численні інтерв’ю, висловлювання, репортажі, статті. Таро стало великим відкриттям… після багатьох століть замовчування і відкидання його, як небезпечної гри.
Вже стародавні римляни мали систему ворожби, яка складалася з малих табличок з вирізьбленими на них символами. У VIII столітті з’явилися карти. Техніка ворожіння за допомогою карт дуже проста: деякі карти мають особливе значення. Наприклад, 7 червове є картою любові, 10 червове означає виконане побажання, а 10 пікова є картою щастя. 52 карти в колоді дають тисячі комбінацій і інтерпретаційних можливостей.
Найчастіше комплект карт таро складається з 78 карт, в тому 56 поділяється на чотири комплекти, які становлять так-звані малі таємниці а 22 карти картинкові називаються великими арканами (таємницями). Група картинкових карт, відповідно до популяризаторів таро, походить від Гермеса Трісмегістоса, радника Осіріса, короля Єгипту.
Насправді ж, як подає “Енциклопедія Окультизму” Люіса Спенс’а з 1960 р., Гермес Трісмегістос це грецька назва єгипетського ідола Тот , бога Місяця і володаря часу, божества мудрості і науки , якого представляють як ібіса або в людській постаті з головою ібіса чи павіана.
«Єгипетське таро складається з 52 карт. Всі карти позначені картинами і барельєфами із староєгипетських святинь, у яких відбувалися присвяти адептів священицького знання. Із спільного з ним джерела походить так зване “циганське таро”, яке має тільки 32 або навіть 24 карти і інакше пояснює символи, ніж попереднє. Дехто “більш втаємничений” компонує на базі староєгипетської версії наступні мутації таро, “збагачуючи” їхній колорит, змінюючи певні символи і знаки. Правдоподібно польська мутація таро сягає давньослов’янських знаків і це означає, що є більш “близькою” для поляків.
Ключами до таро є 22 карти, які становлять великі таємниці. Вони відповідають літерам староєврейського алфавіту. Деякі твердять, що це має тісний зв’язок із єврейською кабалою. Кабала є таємною доктриною, яка своїм корінням сягає старожитньої єврейської релігії. Опирається головним чином на “приватних одкровеннях”.
Ортодоксальні, віруючі євреї заперечують кабалу. Натомість її прихильники твердять, що спасіння здобувається завдяки володінню спеціальними “езотеричними” знаннями. Відкидають Біблію, для них Бог це безособове, всюдиприсутнє джерело енергії. Людина не створена Богом, а підлягає реінкарнації. Через таємне знання, доступне лише обраним, вона осягає божественність і стає причиною свого власного спасіння. Таро, відповідно до деяких його прихильників, є “підручником” таємного знання, яке приносить самоспасіння. Тим самим воно відсуває на бік особу Ісуса Христа…
Пропагандисти таро підкреслюють особливо його “ігрові”, релаксаційні достоїнства. Небагато, або зовсім не говориться про тісні зв’язки таро з окультизмом і магією. Адже таро становить частину окультизму і протягом багатьох століть було практиковане у вузьких колах людей, що займалися “сучасною магією”. Як твердить в своїй “Енциклопедії Окультизму” Люіс Спенс: “кожен, при крихті старанності, може з легкістю навчитися читати карти. Але хтось, хто має неординарні психічні і психологічні здібності, може дійти до ширшого читання, до глибшого і більш детального розуміння. В картах міститься магія”.
Конкретною метою прочитання карт таро є отримування знання, що стосується особи або подій, яке неможливо осягнути звичайними людськими засобами. Для нас очевидне, що ми не можемо “попередити” майбутнього і воно завжди залишається для нас окрите таємницею. Ті, що читають таро, однак твердять, що мають “засіб”, “міць”, “силу” які перевищують цю людську неможливість. Роблять це силою магії, таємного знання, яке звертається до інших, чужих сил незнаних пересічній людині.
При ворожінні комусь на картах таро дуже важливу роль відіграє “відчуття даної особи, впровадження її у відповідний настрій”, так щоб “паранормальні здібності ворожбита могли бути дієвими”.
Вдивляння в карти таро має схоже значення як, при іншій ворожбі, вдивляння в кришталеву чи мильну кулю. Воно допомагає внутрішньо зосередитися і “усвідомити паранормальні враження”. Цим деякі “вправлені ворожбити” пояснюють той факт, що не завжди однаково добре настроєні до читання в картах, хоч ці карти бачать перед собою. Одного дня читають їх з легкістю і точно, а іншим разом їм “не йде”. Це виразний знак, що не самі карти і інструкція користування ними вирішують про вміння ворожити, а що в гру входять додатково, і то в значному ступені, “інтуїтивні обдарування”, або інакше кажучи “уміння підкоритися силі магії таро”.
Психологи підкреслюють, що в сеансах, метою яких є передрікання будь-чийого майбутнього, дуже важливу роль відіграє телепатія, тобто читання думки конкретної особи, а також підсвідоме порозуміння з нею. Між ворожбитом а його “клієнтом” з’являється тоді дуже стислий, духовний зв’язок, наслідки якого, особливо для вразливих і слабких психічно людей, важко визначити. Тільки в незначній мірі ворожба з карт опирається на “медіум-містичних здібностях”, отже на певних таємничих вміннях, що належать до галузі парапсихології. Для християнина моральна оцінка ворожби з карт, отже тим більше також користування з “сили магії” таро, однозначно негативна. Вже пророк Єремія в своєму листі до вигнанців, що залишалися у вавилонській неволі в царя Навуходонозора , який любувався в магії і ворожбі, застерігав: “Не давайте себе ошукувати вашим пророкам, що між вами, та вашим віщунам і не зважайте на сни ваші, що вам сняться. Неправду пророкують вони вам ім’ям Моїм; не посилав Я їх, – слово Господнє” (Єр. 29,8-9). Ця заборона і застереження перед потаємним злом магії багато разів повторювалася в Святому Писанні.
Чи карти знають Твоє майбутнє?… Чи давньоєгипетські боги правдиво визначать Твою долю у сучасному світі?… Ворожба, як будиночок з карт, розсипається перед Правдою, до якої провадить нас Ісус Христос.
Уривок з книжки о. Анджея Зволіньского “Таємні сили”