Історія нашого спасіння

Пасха – це серце християнської віри, бо якби Христос не воскрес, марною була би наша віра. Тому парафіяни Кафедрального храму Свв. Апостолів Петра і Павла протягом сорокаденного посту готувалися до цієї світлої урочистості. Страсний Тиждень розпочався 9 квітня  з Вербної, або Неділі Муки Господньої.

Вже традиційно того дня відбувся «Марш для Ісуса», який розпочався від Санктуарія Пресвятого Серця і завершився Св. Месою під проводом єпископа ординарія Леона Дубравського у Кафедральному храму. Ідучи вулицями нашого міста вірні католики могли свідчити про свою віру та проголошувати славу Господню, який з любові до людини пішов на хресні муки. Так само як дві тисячі років тому Ісус розплакався перед видом Єрусалима, так і нині хода зупинилися перед Новопланівським мостом,  аби перепросити Бога за гріхи нашого народу  та випросити у Нього милосердя та мир для України.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У вівторок 11  квітня у Кафедральному Соборі відбулася Меса Хризми, яку очолив єпископів Леон Дубравський за співучасті єпископів-помічників Яна Немца і Радослава Змітровича та священиків, які зібралися на цю літургію з усієї дієцезії. Зазвичай це Богослужіння  проводиться вранці у великий Четвер, але з душпастирських причин та великих відстаней, її вирішено перенести на цей день. Під час Літургії священики перед єпископом та Божим народом відновили свої обітниці складені Богу та єпископ посвятив святі єлеї, якими протягом року будуть намащені новоохрещені та катехумени. Також ці святі олії використовуються при уділенні Таїнства Хворих та Миропомазання. Ще з часів Старого Завіту олія була видимим знаком присутності Святого Духа та помазання Божих обранців на пророків, священиків та  царів. У чудовій проповіді єп. Ян закликав священиків бути живим образом Ісуса Христа, який дає воду життя та шукає загублені душі. Щоб священики знаходили час та вислуховували людей, як це зробив Ісус з самаритянкою біля Криниці Якова.

У середу наші священики о. Роман та о. Олександр, сестри уршулянки та численні католики взяли участь у хресній дорозі вулицями Мікрорайону, яку очолював єп. Радослав Змітровіч.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Великий четвер розпочався Пасхальне Трідення (Трідіум), адже помилково вважають, що Пасха – це лише Великодня Неділя. Насправді, Пасхальна літургія розпочинається  Месою Вечері Господньої і закінчується Резурекційним Богослужінням вранці Неділі. Тому ані наприкінці Меси у Четвер немає благословіння, ані на початку Літургії Страстей Господніх немає знаку Хреста.

У Великий Четвер (13.04)  Церква згадує Останню Вечерю Ісуса Христа з учнями, коли Він встанови два Таїнства: Євхаристії і Священства. Тому у цей день традиційно вітають рукоположенних Пастирів Церкви з їхнім святом. На  спомин того як Ісус вмив ноги дванадцятьом Апостолам цей обряд повторив Владика Леон вибраним дванадцятьом чоловікам, які символізують весь народ Божий. Єпископ від імені Церкви вказує на  місію Христового Тіла – служити людям та омивати їх з бруду гріха.

Велика П’ятниця ( 14. 04) – це найскорботніший день року, коли згадують муку і смерть Спасителя, тому тоді  немає Святої Меси. Адже сам Христос приносить себе у жертву на Хресті. Натомість відправляється Літургія Страстей Господніх, яка розважає над стражданням Ісуса Христа та ціною нашого Спасіння. Цього року вона відбулася о 18 годині, перед нею слідувала остання у цьому великому пості хресна дорога.

Велика Субота  (15.04) – це час великої Тиші, коли Тіло Спасителя покладено до гробу, а Його Пречиста Душа  спустишлася до шеолу, щоб вивести звідти душі всіх праведників, які там перебували ще з часів Адама і Єви.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Меса Вігілії Пасхальної розпочалася о 20 годині  з посвячення вогню назовні храму  та Літургією Світла. Вона означала, що Христос – наше Світло, вивів нас з темряви гріха і смерті і запровадив  до Царства Божих дітей. У Літургії Слова, яка складалася з 8 читань зі Святого Письма розважали історію Спасіння вибраного  народу та обіцяні пророками Божі обітниці про Месію. Особлива важливими були уривки про чотири  ночі: створення людини, випробування Аврааама (ніч віри), визволення Ізраїля з Єгиптян та ніч Воскресіння Христосового, коли Христос знищив смерть із шеолу вийшов переможцем. У проповіді  Владика Леон закликав черпати з джерел Божого милосердя та повірити у Воскреслого Христа, який єдиний може принести мир і спокій у людські душі та українську землю. Наприкінці Меси було посвячено великодні страви, які вірні принесли до храму, щоб все що ми чинимо робили на славу господню.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Варто зазначити, що протягом Пасхального Тридення тривала Адорація Пресвятих Тайн, яку здійснювали почергово церковні спільноти та молодіжні групи, які діють при парафії. А також можна було отримати відпущення гріхів у Таїнстві Сповіді, яке жертовно уділяли священики вірним, які прагнули досвідчити Божого Милосердя.

Урочисто завершилися Св. Месою на світанку Неділі, яку також очолив єп. Леон.

Нехай Воскреслий Христос, який своєю смертю подолав нашу смерть та кров’ю на хресті примирив світ з Богом, принесе у наші сім’ї та країну справжній Божий Мир, а Господь наповнить наші серця своєю безмежною Любов’ю.

Христос Воскрес!!! Воістину Воскрес!!!

 

Текст: Олександр Бучковський

Фото: Ольга Комарова

Залишити відповідь