Історія хрещення Київської Русі

Хрещення Київської Русі
 Silvester_IIЧас вимагав, щоб Київ перетворився на єдиний центр Русі. Таким об’єднуючим чинником стало християнство. У 988р. князь Володимир охрестив Русь в християнській вірі. Хоча   за часів Володимира Київська митрополія була дочірньою церквою Царгородського патріархату, Церква на Русі усе ж стала частиною Вселенської Церкви. Про це свідчать посольства з Риму, які привезли мощі святих Климента і Тита у Корсунь до Володимира у 988р. Після хрещення вже у 991р. – нове посольство від Папи Йоана XV, у 1000р.- посли Папи Сильвестра II привезли мощі католицьких святих Віта, Аполінарія, Бенедикта та ін. для церков, які масово будувалися на Русі.

Християнство зміцнювало владу князя, перетворювало Русь на могутню європейську державу. Крім церковних і політичних зв’язків з Апостольською Столицею і Заходом були також і династичні, започатковані Володимиром і перейняті його наступниками, зокрема, Ярославом Мудрим, чотири дочки якого одружилися з католиками – королями Норвегії, Угорщини, Франції та Німеччини.

До кінця X століття стали також християнськими сусідні держави – Польща ( 966р.), Богемія та Угорщина. У 1009р. була заснована Трансільванська дієцезія, одна з семи діецезій Католицької Церкви Угорщини, яка містила у собі територію сучасного українського Закарпаття аж до початку ХІУст.

З X до ХІІІ ст. Русь визнавала першість Римського Престолу, а український єпископат навіть після т. зв. Великої схизми патріарха Керулярія і розділення церков 1054р. не прийняв жодної постанови про відділення від Вселенської Церкви.

 о. Марян Бучек, Наталія Статкевич, Ігор Седельник.

Залишити відповідь