ДЕСЯТЬ МІФІВ ПРО ГОРМОНАЛЬНУ КОНТРАЦЕПЦІЮ .

ДЕСЯТЬ МІФІВ ПРО ГОРМОНАЛЬНУ КОНТРАЦЕПЦІЮ .

Гормональна  контрацепція – це «чума», яка поширювається по всіх континентах.

Програма створення розгалуженої системи «планування сім’ї» у всіх країнах світу,  і в Україні зокрема,  є не  що інше,  як політика геноциду репродуктивної частини людства в глобальному масштабі.

В той час, як людство потерпає від раку,серцево-судинних хвороб,СНІД’у,туберкульозу, фармацевтичні   корпорації отримують мільярдні надприбутки від гормональної контрацепції (ГК).

Використання  контрацепції протягом 60 років, дає  можливість винести вердикт з приводу шкідливих наслідків, які отримало людство внаслідок   розповсюдження  ГК.

Стаття керівника  російського православного медико-просвітницького центру «Життя» Максима Обухова «Десять міфів про гормональну контрацепцію» , містить надзвичайно важливу інформацію, яку варто знати.

Олена Кравчук, лікар-гінеколог

Всеукраїнський благодійний фонд «За гідність людини».

Міф перший: гормональна контрацепція не шкідлива.

Справа в тому, що будь- який фармакологічний засіб має побічні дії. Побічні ефекти гормональних контрацептивів (ГК) описані в медичній літературі, але невідомі широкому загалу. В  анотаціях до цих препаратів  та в рекламі перелічені їх  переваги, досить сумнівні. Тим часом при використанні ГК виникають численні ускладнення, які нерідко здорову жінку перетворюють на неплідну і хвору людину.

Зараз існує значна кількість публікацій, що містять відомості про реальні наслідки використання ГК, отримані в результаті наукових досліджень. В деяких країнах пройшли успішні судові процеси проти виробників ГК. Однак рекламний штамп «Відповідний для Вас препарат допоможе підібрати лікар” діє магічно, експлуатуючи Вашу довіру до лікаря.

Дуже важливо зрозуміти, що ГК – це не ліки.Вони калічать жінку та грубо порушують природні фізіологічні процеси.

ГК не мають відношення  до медицини, яка  зцілює від недуг або полегшує страждання. На жаль, через  економічні та політичні причини наша медицина стала заручницею міжнародної системи, що має на меті  завдання, далекі від захисту здоров’я.

 

Міф другий:

використання «малих доз» у ГК.

Вдумаймося в зміст виразу «мала доза». Що це означає? Мала доза щодо чого? У фармакології існують терміни «летальна доза», «терапевтична доза» та інші, але таких медичних понять, як «мала доза», «низька доза», «дуже маленька доза”, взагалі не існує. Наприклад, вища добова доза дигоксину – 0,0015 г, а аскорбінової кислоти – 0,1 г, тобто в сотні разів більше. Смертельна доза спирту обчислюється сотнями грамів, а ціаніду – 0,2 г. І це не багато і не мало. Смертельна доза лише означає, скільки грамів отрути повинно потрапити в організм, щоб вбити його, і все.

Доза – це маса біологічно активної речовини, якої досить, щоб викликати в організмі той чи інший ефект. Маса ж вимірюється в грамах, а не в термінах «мало» або «багато». Навіть коли ми кладемо добриво на грядки, ми не беремо його «багато» або «мало», а міряємо хоча б лопатами або відрами.  Тим більше фармакологія – точна наука, яка використовує загальноприйняті одиниці.

Що ж означає термін «мала доза» стосовно гормональної контрацепції? Він є, по-перше, не більше ніж емоційна оцінка, а по-друге,- брутальним рекламним прийомом виробників цієї отрути.

Наразі «мала доза»ГК виявляється достатньою, щоб вимкнути цілу систему органів. А зважуючи, що прийом ГК повинен бути щоденним та розрахований на багато місяців або рокІв, кінцевий результат буде той же, що і при прийомі «великих доз»: штучне безпліддя  та численні ускладнення.

 

Міф третій:

ГК безпечні, тому що їх використовують 120 мільйонів жінок у всьому світі.

Можливо. Хоч це не факт, що гормональну контрацепцію дійсно використовують 120 мільйонів жінок. Різні джерела подають різні цифри. Але  жінок репродуктивного віку, які не хочуть ними користуватися, принаймні, не менш мільярда.

Маніпулювання цифрами – типовий рекламний прийом. Нехай навіть 120 мільйонів жінок використовують ГК, хоча  не відомо, скільки з цих мільйонів здорові і щасливі. Принаймні, це їх право, в тому числі – право на ризик.

Безліч людей ризикують своїм життям і здоров’ям за допомогою найрізноманітніших засобів: палять,  вживають  алкоголь, наркотики, переходять вулицю на червоне світло, мають невпорядковані  статеві стосунки, роблять аборти, порушують правила пожежної безпеки і т. п.

Чи можна зробити висновок про безпеку нікотину, алкоголю, наркотиків тільки на підставі того, що людей,які їх вживають, мільйони, а можливо мільярди? Навіть, якби ГК використовували більшість жінок світу, це не було б аргументом на користь їх нешкідливості.

Більшість – не критерій істини. Тому апеляція до вочевидь сумнівного аргументу говорить лише про несумлінну рекламу, а не про безпеку ГК.

 

Міф четвертий:

ГК «природні» і є синтетичними аналогами природних гормонів людини.

Прикладом синтетичного аналога природного гормону є, наприклад, преднізолон, який копіює структуру природного гормону надниркових залоз.

Це, до речі, не заважає преднізолону мати таку кількість побічних ефектів, що застосовувати його рекомендується лише в особливих випадках та  під наглядом лікаря. Сучасні ж ГК , отримані повністю синтетичним шляхом і не мають аналогів в природі.     Їх застосування є грубим, штучним вторгненням в роботу організму.

Гормони – це хімічні речовини, які виділяються в чітко визначених дозах  залозами внутрішньої секреції. Вони забезпечують нормальне функціонування організму, являються носіями інформації, що  передається з потоком крові по системі керування органами та їх функціями.

Штучні гормони ГК вносять в організм штучну, фальшиву інформацію. Саме цей факт говорить про протиприродність синтетичних гормонів, особливо, якщо вони вводяться, щоб порушити функцію репродуктивної системи.

Подібне маніпулювання поняттям «природність» можливе лише на тлі тотального невігластва в галузі нормальної фізіології людини.

 

Міф п’ятий:

ГК не володіють абортивним ефектом і не ведуть до вбивства зачатої дитини.

Відразу зазначимо, що таке «абортивний ефект» і «вбивство зачатої дитини».

Існують різні погляди на те, який момент вважати початком життя, однак науковим фактом є те, що життя людини починається з моменту злиття ядер чоловічої та жіночої статевих клітин. Отже, свідоме знищення унікального живого організму з цього моменту є вбивством.

Виробники контрацептивів стверджують, що принцип дії ГК заснований на запобіганні овуляції,і як наслідок цього –  неможливості зачаття. Чи це насправді так? Відомо, що жодне з протизаплідних засобів не дає 100% попередження зачаття, навіть при   точному дотриманні всіх правил і рекомендацій.

А як же індивідуальні особливості жінок, перерви в прийомі препарату, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, взаємодія ГК з продуктами харчування,  лікарськими засобами та безліч інших причин,що збільшують вірогідність зачаття при прийомі гормональних контрацептивів? Що ж відбувається в цьому випадку?

Запліднена яйцеклітина (нове унікальне життя!) може загинути вже в матковій трубі, оскільки ГК порушують умови її просування. Якщо їй все ж таки вдасться проникнути в матку, вона загине через дегенеративні зміни в її слизовій оболонці, яка повинна забезпечити живлення і життєздатність дитини.

Саме такою подвійною, тобто протизаплідною і абортивною дією і пояснюється висока ефективність «пігулок проти дітей”. Наявність цього вбивчого ефекту привела  до того, що в багатьох країнах існує опозиція компаніям,  які  поширюють ГК.

 

Міф шостий:

ГК корисні для здоров’я і рекомендуються для профілактики різних захворювань.

Якби ГК були корисні для здоров’я, то після відповідної фармакологічної перевірки їх треба було б випускати під новою назвою: «профілактичний засіб здоров’я і довголіття»,  а протизаплідний ефект оголосити побічним.  Проте ніхто цього не робить, навпаки, фармацевтичні компанії друкують неправдиву рекламу, за яку не несуть  жодної відповідальності.

Відомо, що будь-яка брехня, щоб досягти мети, повинна містити частку правди, причому, іноді ця частка становить більше 90%. Але істина може бути тільки повною. Напівправда – та ж брехня.

Правда ж у цьому міфі така, що ГК дійсно знижують ризик захворювання раком матки. Правда також і в тому, що використання ГК збільшує ризик захворювання раком шийки матки і раком молочної залози, викликає незворотні зміни в серцево-судинній системі та багато інших ускладнень.

Тому, якщо лікар рекомендує використовувати ГК для профілактики раку матки або інших захворювань, він, безумовно, повинен попередити, завдяки чому  ця профілактика досягається. Пацієнт має право самостійно вибрати, що йому краще:  жити, чи, якщо померти, то від якого саме раку!

Для лікування і профілактики захворювань, на які посилаються лікарі,  рекомендуючи ГК, існує безліч інших засобів, які  не мають протизаплідного ефекту і такої кількості побічних дій  та ускладнень.

 

Міф сьомий:

органи охорони здоров’я активно поширюють ГК, оскільки піклуються про репродуктивне здоров’я та благополуччя жінок.

Турбота сучасної системи охорони здоров’я про репродуктивне здоров’я жінок своєрідна. В деяких медичних джерелах зустрічаються відомості про те, що «старі» ГК

з «високими дозами» були дуже шкідливі, мали численні ускладнення.

Але часто замовчується, що їх застосовували, особливо в країнах «третього світу», десятки років, хоча перші судові процеси в США, збуджені жертвами цих «досягнень» медицини, відбулися вже через два-три роки після дозволу їх застосування. Тепер негативні наслідки  цих ГК – загальновизнаний медичний факт.

Самі прихильники ГК визнають, що «старі», так звані високодозовані ГК, калічили жінок, і вони знаючи про це,  поширювали їх і рекомендували для використання.

Нині негативні наслідки ГК набули іншого характеру, змінилася і система захисту від судових позовів їх виробників  та розповсюджувачів.

Сьогодні рекламу ГК підтримують в першу чергу Міжнародна федерація планування сім’ї (МФПС) та її представництва практично у всіх країнах світу.

За «пігулками проти дітей» стоять в основному дві речі: гроші і політика. Репродуктивне здоров’я та благополуччя жінок-лише вивіска грандіозного маркетинг-плану, розробленого для зниження народжуваності в країнах «третього світу»,  в тому числі, а можливо, і в першу чергу- в Росії.

Політичне замовлення на зниження народжуваності не має відношення  до медицини.Воно пов’язане з політикою багатих країн Заходу, які споживають  більшу частину природних ресурсів планети і дають 90% забруднення навколишнього середовища. Для контролю над природними ресурсами інших країн їм необхідно забезпечити контроль над народжуваністю.  Це досягається за допомогою не цілком сумлінних або щиро недолугих медиків, що нав’язують масове використання ГК.

В нашому суспільстві існує багато проблем: туберкульоз, травматизм, психічні захворювання, безпритульність, не вистачає коштів навіть на найнеобхідніше обладнання та медикаменти для дитячих лікарень та пологових будинків.

Але чомусь у надлишку знаходяться гроші на те, щоб утримувати величезний штат «планувальників сім’ї» по всій країні, платити їм зарплатню, витрачатися на рекламу – нібито заради нашого «благополуччя». Але в цьому» благополуччі «немає місця для наших дітей, яких очікує  доля  американських індіанців.

 

Міф восьмий:

ГК – це модно, стильно та сучасно.

Створення уявної моди – рекламна технологія. За допомогою подібних технологій людину можна змусити заплатити за непотрібний йому товар або послугу. Тому набагато краще було б сформувати іншу моду.

Модно, стильно та сучасно бути здоровою, успішною, в тому числі  в особистому  та  сімейному житті. Модно мати не менше трьох дітей.Модно піклуватися про старих і не модно, не стильно і не сучасно, коли бездітний старий вмирає на самоті в будинку престарілих. Не модно бути бездітним, не модно мати дошлюбні статеві стосунки. Не модно мати  венеричні захворювання. Модно думати самому, модно бути самостійним і здатним не купуватися на рекламу.

Модно не дозволяти, щоб тобі промивали мізки.

 

Міф дев’ятий:

ГК допомагають досягти щастя в особистому житті, реалізувати свої права, бути вільними.

 

Ті, хто каже, що ГК дають щастя в особистому житті, рятуючи від страху вагітності, забувають, що саме страх вагітності змушує використовувати ГК, при чому страх перед зачаттям власних дітей виявляється більшим за страх перед можливими наслідками відмови від дітонародження.

Чи можна назвати любов’ю і щастям те, коли чоловік допускає, щоб його улюблена жінка щодня приймала дозу отрути, яка порушує  природу її організму? ГК дають право саме на таку «любов» і на таке «щастя».

ГК дають право регулярно купувати в аптеці пачки пігулок , збагачуючи їх виробників і розповсюджувачів. Дають право на бездітність, за яку доведеться розплачуватися самотньою старістю.

ГК дають право забути, що у Вас є право на гідну медичну допомогу: адже державних грошей, які витрачаються на поширення ГК, вистачило б на те, щоб зберегти життя і здоров’я людей, які дійсно потребують повноцінного і дорогого лікування.

ГК дають право забути про існування державного суверенітету, право нації самостійно визначати свою демографічну політику.

Чи не здається Вам дивним, що у когось за кордоном знаходяться гроші на те, щоб втрутитися у Ваше особисте життя й допомогти у створенні штучного безпліддя?

Що хтось змушує Вас платити за те, щоб у Вас не було дітей?

У кожної людини є право на інформацію, на усвідомлений, аргументований вибір.  Це наша особистісна свобода. Саме на це право, а отже на нашу свободу, зазіхають фармацевтичні компанії, приховуючи правду про всі негативні наслідки застосування ГК.

 

Міф десятий:

ГК – кращий засіб для профілактики вагітності та абортів.

В сучасній медицині виник новий напрямок: вагітність вважають хворобою, яку потрібно лікувати, проводити її профілактику. Виношування і переривання вагітності сприймаються як рівноцінний вибір.

Однак сам термін «профілактика вагітності» розкриває задум розповсюджувачів ГК, спрямований проти людського життя.

 

М. Обухов, провізор  м. Москва

Переклад     Кравчук  О.М.

Залишити відповідь