Легіон Марії

untitled

за детальною інформацією звертатися за тел.:

067 – 59 – 33 – 025     п. Оксана

Легіон Марії (лат. Legio Mariae) — католицький апостольський рух мирян з метою проповідування всім народам Євангелії, а також за для освячення членів цього руху працею на Божій ниві.

В ході регулярних зустрічей учасники руху читають молитви Легіону та Розарій.

Місія Легіону — допомагати Діві Марії привести всі душі до Христа.

FrankDuff-smile-260

Легіон Марії заснував Френк Дафф — молодий співробітник міністерства фінансів в столиці Ірландії — Дубліні. Перше зібрання Легіону Марії відбулося напередодні Різдва Пресвятої Богородиці — 7 вересня 1921 року. Цьому передувала ініціатива цього ж молодого службовця, який молився біля будинків розпусти. Після їх закриття він став шукати нові форми служіння Богу та суспільству. Зібравшись одного разу з друзями для молитви, учасники ставши навколішки і схиливши голови, зачитали молитву Святому Духу. Спершу нова фундація обрала своєю назвою «Братство Милосердя Пречистої Діви». Трохи згодом організація перебрала собі сучасний варіант назви.

Цей рух складається з активних католиків і діє в повному й безумовному підпорядкуванні Папі Римському, єпископам та парафіяльним священикам. Варто підкреслити, що цей рух виник майже за півстоліття до появи «Декрету про Апостольство Мирян» II Ватиканського Собору.

З часів Пія XI Легіон має особливе благословення та захист Римських Первосвящеників. Саме цьому Папі належить часто цитована фраза: «„Легіон Марії“! — яка щаслива назва!» Сама ж організація діє в рамках Вселенської Церкви та є виявом апостольської ревності католиків.

До сфери діяльності Легіону входить:

  • Відвідування абортаріїв з метою порятунку ще ненароджених дітей;
  • Відвідування лікарень для духовної підтримки пацієнтів;
  • Діяльність по запобіганню проституції;
  • Проведення зустрічей з молоддю на теми духовного життя;
  • Євангелізація людей в містах і селах;
  • Катехізація — як в формі катихітичних класів, так через відвідування вдома;
  • Допомога в реабілітації колишніх алкоголіків та наркоманів;
  • Роздача на власні кошти християнських атрибутів (іконок, медальйонів, літератури тощо).

250px-Stained_glass_Saint_Alphonsus_Mary_NOLAВсі ці заходи легіонери проводять не для власної вигоди, але в ім’я братньої любові. Метод дії Легіону полягає не в нав’язуванні своєї думки, а у встановленні дружньої атмосфери, де кожний ділиться своєю думкою, приводить аргументи й вільно робить висновки. Діяльність Легіону, як показав час, виявилася успішною, про що свідчить його швидке поширення.

До 2011 року Легіон Марії охопив близько 10 млн членів та 3 млн активних. Активні легіонери — це миряни, які безпосередньо займаються місійною роботою. Особливого поширення Легіон набув у Центральній Африці, Європі, Латинській Америці, та Китаї, де його діяльність безперервно активізується.

Перша спільнота Легіону Марії з’явилася в Україні 1993 року при костелі Святої Софії в м. Житомирі. Зараз діють президіуми в Києві, Житомирі, Новоград-Волинську, Харкові та інших містах, також і в Кам’янці – Подільському.

Залишити відповідь